ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
منوی اصلی
موجودات سرگردان
55 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت مقالات)

عضو: 1
مهمان: 54

MTBClariss, ادامه...
مقالات :: نویسندگان وحشت

استیون کینگ: فرمانروای کابوس‌های ما


استیون کینگ: فرمانروای کابوس‌های ماشاید او تنها نویسنده‌ای باشد که سبکی روان را با پیرنگ‌های رعشه‌آور به نحو شایسته‌ای ترکیب می‌کند. در زیر، ویژگی‌های مردی را می‌خوانید که در نگارش رمان‌های هیجان‌انگیز انقلابی برپا کرده است.


در سال 1972 در دانشگان مین در اورونو (ایالات متحده) استاد جوانی ادبیات تدریس می‌کرد که بسیار بلند قد (1،98متر) بود، گونه‌های برجسته‌ای داشت و عینک می‌زد: این جوان، استیون کینگ بود که تا بیست و پنج سالگی پایان‌نامه‌ دانشگاهی خود را برای گرفتن مدرک نوشته بود. همچنین انتشارات "دابلدی" بعضی از نوشته‌هایش، از جمله "خشم" و "راه برو یا بمیر" را نپذیرفته بود (بعدا همین آثار را با نام ریچارد بچمن منتشر کرد). استیون کینگ در این سنین چند داستان کوتاه در مجله‌های دانشجویی به چاپ رسانده بود و یک روایت پورنوگرافیک و چند صفحه درباره‌ی یک دختر دبیرستانی که می‌توانست اشیاء را به کمک اندیشه جا‌به‌جا کند. اما همه را در سطل زباله انداخته بود و همسرش تابیتا که آنها را مچاله یافته بود، پس از صاف کردن این صفحات که دارای لکه‌های قهوه بود همه را خواند و به ماجرای دختری به نام کری پی برد که مورد تمسخر و رفتارهای ظالمانه بود... ولی در این چرکنویس‌ها استعدادی خارق‌العاده نهفته بود که نویسنده از آن بی‌خبر بود. در واقع کینگ نمی‌دانست که به زودی با بهترین نویسندگان داستان‌های وحشتناک مانند ادگار آلن‌پو، لاوکرافت و هاثورن – که در کودکی با آثارشان آشنا شده بود- برابری خواهد کرد.

ابتدا تابیتا رمانی منتشر کرد. او در سال 1971 در محیط دانشگاه با استیون آشنا شده بود و در همان سال ازدواج کرده بودند. تابیتا رمانی به نام "دنیای کوچک" نوشته بود که ماجرای دانشمندی دیوانه بود، اثری در مایه‌های "مردی که کوچک می‌شد" یا "عزیزم من بچه‌ها را کوچک کردم". استیون کینگ پس از قبول شغل‌های پست، برای پرداخت هزینه دانشگاه، مدتی در یک لباسشویی و بعد در قلمستانی استخدام شد، تا این که عاقبت توانست در دانشگاه تدریس کند. در واقع پدر استیون که افسر نیروی دریایی بود، پس از تولدش در سال 1947، مادر او را ترک کرد، به طوری که مادرش روت که پیانیست موفقی بود ناچار شد نوازندگی را کنار بگذارد و برای تامین هزینه زندگی خود و پسرش به شغل‌های دیگری بپردازد.

اما استیون کینگ در دانشگاه آثار کدام نویسندگان را تدریس می‌کرد؟ البته داستان‌های ادگار آلن‌پو و رمان‌های چارلز دیکنز را، اما "دراکولا" اثر برم استوکر را نیز در برنامه گنجانده بود.

استاد جوان ادبیات که دستخوش ناامیدی بود، احساس می‌کرد چهار گزینه پیش رو دارد: عضویت در یک فرقه مذهبی (که حتا در آن سال‌ها فراوان بودند)، در حزب جمهوری‌خواه – اما در یکی از جلسات حزب، کینگ متوجه شد که در آنجا تنها جوانی است که موهای بلند دارد، این بود که ترجیح داد به دمکرات‌ها بپیوندد -، روی آوردن به مواد مخدر، یا... او گزینه چهارم را ترجیح داد و نوشته‌های مچاله شده‌ای را که تابیتا می‌گفت بی‌اندازه دوست دارد، بازیافت. پشت ماشین تحریر کهنه‌اش نشست... و رمان "کری" متولد شد: دختر نوجوان و ژنده‌پوشی که پدرش رفته بود (مثل پدر استیون)، از کمبود محبت رنج می‌برد و مادرش زنی متعصب و واپس‌گرا بود. چهره امریکای دهه 1970 در وجود دختر جوانی که در گودال مار دبیرستان گم شده بود. نخستین ناشرش بیل تامپسون با هیجان از آن یاد می‌کند: "کری" نخستین اثر نویسنده‌ای بود که توانست بدترین کابوس‌های خوانندگان را به رؤیای طلایی ناشران تبدیل کند.

پستچی با پست شبانه یک پاکت حاوی چک 400هزار دلاری را به خانه خانم و آقای کینگ آورد. در آن دوران درآمد سالانه استاد کینگ، 64هزار دلار بود و استیون همان کاری را کرد که نابوکف پس از موفقیت رمان "لولیتا" انجام داده بود: برای همسرش هدیه‌ای خرید و استادی دانشگاه را رها کرد. نابوکف از دانشگاه کرنل استعفاء داد و به همسرش ورا پیشنهاد کرد از آن پس در قصری در "مونترو" (در سوئیس) زندگی کنند؛ کینگ در خیابان‌ها شروع به دویدن کرد و تنها یک مغازه را یافت که باز بود و برای تابیتا سشوار خرید. بعد کتاب‌های دیگرش منتشر شد و خانه‌ای اربابی خرید که در قرن نوزدهم برای یک تاجر اسب ساخته شده بود. این خانه که در ایالت "مین" قرار داشت جایی بود که تابیتا در کودکی آرزو می‌کرد مال او باشد؛ چون هر روز صبح برای رفتن به مدرسه از مقابل آن عبور می‌کرد. استیون و خانواده اش (او یک دختر و دو پسر دارد) در بیست و سه اتاق و دو برج این خانه که دارای استخری 15 متری نیز هست ساکن شدند و در آنجا به نوشتن رمان‌های وحشت‌آور ادامه داد. در آثار کینگ از سال‌های تدریس دانشگاهی‌اش پژواکی به چشم می‌خورد: رمان "گورستان" در محوطه دانشگاه ارونو آغاز می‌شود، جک بنت، یکی از همکارانش در"سهم تیرگی‌ها" حضور دارد و پلیس‌های آخر کتاب "فلاکت" مانند دو استاد همکارش در دانشکده ادبیات انگلیسی، ویکس و مک نایت نام دارند (فیلمی که بر اساس این رمان ساخته شده به نام "میزری" از شبکه چهار نمایش داده شد).

استیون کینگ در پیش گفتار مجموعه داستانش "فصل‌های گوناگون" شرح می‌دهد که چگونه به "نویسنده رمان‌های وحشت آور" تبدیل شد:« پس از "کری" رمان "سی لم" را به ناشرم بیل تامپسون پیشنهاد کردم.

بیل گفت: حالا که پس از رمانی درباره دختری که به وسیله نیروی فکرش اشیاء را به حرکت در می‌آورد، داستان خون آشام‌ها را نوشته‌ای، حتما "طبقه‌بندی"‌ات می‌کنند.

- طبقه‌بندی؟ زیر چه عنوانی؟

- زیر عنوان نویسنده کتاب‌های وحشتناک.

- بیل، هیچ کس نمی‌تواند با نوشتن داستان‌های وحشتناک خرج زندگی‌اش را در بیاورد. لاوکرافت در پروویدانس از گرسنگی مرد.

بیل گفت: ولی من فکر می‌کنم تو با موفقیت درخشانی روبه‌رو می‌شوی، حیف که آینده‌نگر نیستی.

سال بعد رمان "درخشش" (که فیلم"شاینینگ" با بازی گری جک نیکلسون بر اساس آن ساخته شد) را نزد بیل بردم.

بیل غرغر‌کنان گفت: ‌اول آن دختره، بعد داستان خون آشام‌ها و حالا یک هتل جن‌زده و یک بچه مدیوم... آخر طبقه‌بندی‌ات می‌کنند.

آن وقت به همه آنهایی که "طبقه‌بندی" شده بودند و از خواندن کتاب‌هاشان بسیار لذت برده بودم فکر کردم. دیدم در کنار آدم‌های درخشانی قرار می‌گیرم. قرار بود یک نویسنده "مهم" بشوم که هر هفت سال یک بار کتابی منتشر می‌کند، یا نویسنده‌ای "درخشان" که کتاب‌هایی گنگ و نامفهوم برای دانشگاهیانی می‌نویسد که مواد غذاهای ماکروبیوتیک (تهیه شده بدون افزودن کود و سایر مواد شیمیایی) می‌خورند و اتومبیل‌های "ساب" کهنه سوار می‌شوند.

- اشکالی ندارد بیل، نویسنده کتاب‌های وحشتناک می‌شوم.

بیل همچنان ناشرم است و من همچنان رمان‌های وحشت‌آور می‌نویسم. پای هیچ یک از ما به مطب روانپزشک نرسیده، وانگهی وحش،ت از کوکائین سالم‌تر است!»

اما باید گفت که کینگ صرفا یک نویسنده است، مانند ریموند چندلر نویسنده آثار پلیسی یا فیلیپ ک. دیک نویسنده بزرگ کتاب‌های علمی تخیلی. هر سه سبکی ویژه و گونه‌ای روانشناسی دارند که فضای "ژانر"شان را دگرگون کرده است. کافی است صفحه اول کتابی را باز کنیم و دو جمله بخوانیم، فورا پی می‌بریم نویسنده آن کیست. در آثار کینگ ابتذال زندگی امریکایی طبقه متوسط است که خودنمایی می‌کند، و باید گفت که فضاسازی‌اش به حقیقت نزدیک است. او همان گونه که امیل زولا مغازه‌دار‌ها را با کلمات تصویر می‌کرد، کلانتر‌ها را توصیف می‌کند. امریکای مبتذل کینگ پر از برنامه‌های تلویزیونی (به خصوص برنامه‌های کودکان) مارک‌های آبجو و ماشین‌هایی است که مناسب صاحبانشان هستند: آدمهای شرور اتومبیل‌های ژاپنی سوار می‌شوند، آدمهای خوب ماشین‌های بزرگ استیشن (از جمله "تام کت"). با این حال قهرمان رمان "کریستین" یک پلیموث عادی مدل 1958 است، اتومبیلی سفید و قرمز که جن‌زده است و کاری می‌کند که جوان مهربانی که آن را خریده و تعمیر کرده تغیر شخصیت می‌دهد و کم رویی‌اش به جسارت بی‌اندازه تبدیل می‌شود. در "هیولای مرداب سیاه" نیز جوانی به نام استیون و دوستانش چند دختر را در یک پلیموث سوار می‌کنند و به دیدن فیلمی به همین نام در یک سینمای درایو این می‌برند. در "رد مستر" یک بیوک سفید و آبی مدل 1958 رها شده در مقابل پمپ‌بنزین است که به عنوان وسیله برای ارتباط با جهان ماورا به کار می‌رود. همچنین موسیقی اشاره شده در رمان‌های کینگ در طول سال‌ها با مد روز در ارتباط است. در آخرین رمانش "منفذ دار"، از امینم و بریتانی اسپیرز نام می‌برد. و در دفتر کارش بریده‌های جراید درباره قاتلی به نام چارلز استارکودر که در نبراسکا چند نفر را کشته بود به چشم می‌خورد. کینگ می‌گوید: او بیگانه است، "دیگری" است. این را می‌شود در چشمانش دید. فهمیدم که او من نیز هست، و بسیاری آدم‌های دیگر. "دیگری" در وجود ما جای دارد.

چنانکه قبلا گفتیم، کینگ صاحب سبک است و ایجاز را با ایجاد شگفتی در هم می‌آمیزد. گاه جمله را به پایان نمی‌رساند، اما سر خط می‌رود و خاطره‌ای سمج یا صدایی درونی که فرمان می‌دهد را با حروف ایتالیک می‌نویسد، و سپس بار دیگر روایت چیزهای ظاهرا عادی را از سر می‌گیرد. او این شیوه را از اولین رمانش "کری" ادامه داده است. به آثار جویس بی‌شباهت نیست، اما پیش از هر چیز شیوه‌ای بسیار ساده است، زیرا ذهن ما آکسیون، سخن، نا آرامی افکار را که از ناخود‌آگاه ناشی می‌شود، با تک‌گویی درونی در هم می‌آمیزد.

آیا به جنبه ادبی رمان "دلورس کلربرن" (که فیلمی از آن ساخته شد) به قدر کافی توجه شده است؟ در این جا با یک تک گویی 400 صفحه‌ای بدون فصل‌بندی یا دیالوگ‌های اضافی سر و کار داریم که شاید به اعترافاتی در جهان پس از مرگ شباهت داشته باشد. کینگ تراژدی را با تنها یک پرسناژ خلق کرده است، زیرا به دیگران صرفا اشاره می‌شود، یا توسط دلورس کشته شده‌اند. "دلورس کلربرن" یک کتاب تکنیکی هم هست: چگونه می‌توان از چند دقیقه تاریکی ایجاد شده بر اثر کسوف خورشید استفاده کرد و جان سنت جرج، شوهر الکلی، رذل و ظالمش (که با یک تکه هیزم به کلیه‌های او کوفته بود) را به قتل رساند.

اما کینگ به عنوان یک نویسنده طبقه‌بندی شده، همه امکانات ژانر خود را به کار می‌گیرد: داستان‌هایی برای نوجوانان: "چشمان اژدها" داستانی که به مناسبت 13 سالگی دخترش نائومی به او هدیه کرد (زیرا برای خواندن کتاب‌های بابا زیادی جوان بود)، پاورقی (مثل چارلز دیکنز عزیزش)، "خط سبز" که در شش جزوه چاپ شد؛ و باز آفرینی "فانتزی‌های قهرمانی" با هفت جلد "برج تاریک" و قهرمانش رولاند.

در رمان "بازار" شرارت فردی به نام ایس مریل با انعکاس نور خورشید بر شیشه جلوی اتومبیلی در جاده ایالت مین آغاز می‌شود. کینگ همیشه ظهور شر را با تابش یک نور اعلام می‌کند و کاربرد تاریکی را به سنت گرایان ژانر ترسناک وا می‌گذارد. اما نورهای کینگ هراس انگیز‌اند: نور سبز رنگ در جنگل در"تامی ناکرز"، قوس و قزح بر فراز پرسناژهای "بی‌خوابی"، نگاه سوزان چارلی کوچولو که مرغدانی و مأمورین اف. بی. آی را به آتش می‌کشد – چارلی دختری است دوست داشتنی که سازمان‌های بشر دوست و سازمان سیا در جستجویش هستند-، و جرقه‌های چرخان در معدنی در رمان "فلاکت". در رمان "این" نیز هیولای قاتل و دلقک‌وار گاه "امپراطور پرتوهای مرده" نامیده می‌شود.

ولی مردی که درباره نوشتن فکر می‌کند تا با نثر خود رمان‌های ترسناک تولید کند پیش از هر چیز یک نویسنده است. در آثار کینگ سه‌گانه‌ای درباره نویسندگی وجود دارد: "فلاکت" (1987)، "سهم تیرگی‌ها" (1989) و رمان قطوری به نام "چشم اندازی به باغ اسرار" (1990). اولی درباره تمایل به تغیر"ژانر" و خطرهای آن است، دومی از کاربرد دیوانه‌وار اسم مستعار و سومی از کابوس هر نویسنده در برابر سرقت ادبی سخن می‌گوید. همچنین ناتوانی در نوشتن، جک تورنس را در "درخشش" به قاتلی دیوانه تبدیل می‌کند، یکی از پرسناژهای "فلاکت" و "تامی ناکرز" را به افراط در نوشیدن الکل می‌کشاند و قهرمان "کیسه استخوان" را افسرده و عزادار می‌کند.

استیون کینگ برای تغیر "ژانر" شهر کوچکی به نام کسل راک (که نام آن را از "سلطان مگس‌های" ویلیام گلدینگ نسخه‌برداری کرده است) را خلق کرد، محلی که برای او مانند کامبری برای مارسل پروست است. به همین خاطر کسل راک را در رمان‌های "منطقه مرده"، "کوجو"و "سهم تیرگی‌ها" باز می‌یابیم، در حالی که در "این"، "فراری‌ها"، "تامی ناکرز" و "جسی"، همچنین در بعضی از داستان‌های کوتاه به آن اشاره شده است. محل کسل راک در نقشه‌ای در "دلورس کلربورن" و "جسی" مشخص شده و در 20 مایلی پورتلند، شهر زادگاه استیون کینگ قرار دارد. مغازه‌های این شهر کوچک از یک کتاب به کتاب دیگر توصیف شده است: مارگارت وایت، مادر کری در لباسشویی روبان آبی کار می‌کند، در رستوران ننز می‌توان صبحانه‌های جانانه خورد و سینما جم ویژه نمایش فیلم‌های علمی تخیلی است...

کسل راک مکان بروز نفرت‌ها و ناامیدی‌ها است. در "بازار" شیطان کبریت را می‌آورد. در "بازار رؤیاها" آقای گانت به هر کس "یک چیز لازم" می‌دهد. شیئی که به شدیدترین تمایلات و بدترین افکار دامن می‌زند و کسل راک را به خرابه و خاکستر تبدیل می‌کند. کینگ پس از "جسی" و "دلورس کلربورن" رمان‌هایی که اضطراب آورند، ولی نه فانتستیک، می‌خواهد در کار خود تغیراتی بدهد، از این رو کسل راک را به آتش می‌کشد تا به نوشتن کتاب‌های ترسناک پایان بخشد. پیش از این کار، همه پرسناژهای خود را در آنجا جمع می‌کند و دکور را آتش می‌زند تا نشانه‌های خطاهای آنها را پاک و ناپدید کند. اما خوشبختانه تمایل به وحشت بار دیگر غالب می‌گردد و "بی‌خوابی" و "کیسه استخوان"... و اخیرا "منفذ دار" منتشر می‌شود: رمانی که در آن وحشت از طریق تلفن‌های همراه به سراغمان می‌آید. آن وقت می‌گویند استیون کینگ یک نویسنده رئالیست است!
زندگینامه ی استیو جابز << مقاله بعدی
ترک بک
  • آدرس: http://www.horrorfans.ir/modules/article/view.article.php?c10/12
  • ترک بک: http://www.horrorfans.ir/modules/article/trackback.php?12
API: RSS | RDF | ATOM
Copyright© DarkMagican & طرفداران وحشت
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
CLoud-StRIfE
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۰/۶/۱ ۲۲:۲۳  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۰/۶/۱ ۲۲:۲۳
جدا افتاده از خانه
عضویت از: ۱۳۹۰/۵/۶
از: هرجا که صدایم کنند...
پیام: 492
 پاسخ به استیون کینگ: فرمانروای کابوس...
هی من اولین نفرم که بازدید کننده ی مقالات هستم و اولین نفرم که دارم نظر می دم.

با توجه به نوشته هایی که در بالا خوندم دیگه مطمئن شدم استعداد نویسندگی خونیه و هرکسی نمی تونه نویسنده بشه! اگه کسی می تونه منو متقاعد کنه که اشتباه فکر می کنم
این استیون کینگ خودش فکر نمی کرد که یکی از بهترین ها توی زمینه ی داستان های ترسناک بشه پس میشه فهمید که حرف من درست بوده!

در کل اولین مقاله ی درست و حسابی سایت رونمایی شد!

اما یه سوال چهارتا مقاله ی ارسالی من کو؟

فرستنده شاخه
مهمان
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۰/۶/۱ ۲۲:۳۱  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۰/۶/۱ ۲۲:۳۱
 پاسخ به استیون کینگ: فرمانروای کابوس...
درود
من اصلا این نویسنده رو نمیشناختم و نمی دونستم سلطان وحشته(اینطور که میگن) ولی وقتی تو اینجا عضو شدم فهمیدم نویسنده ی قابلیه تا حالا ام هیچ کودوم از کتاباشو نخوندم ولی این اطلاعاتی که دادین نشون میده که ارزششو داره ... سعی میکنم امتحانش کنم ببینم چه جوریه ! کتاباشو میگم
به هر حال ممنون از مقاله ی باحالتون

فرستنده شاخه
alone_girl
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۰/۷/۲۶ ۱۶:۳۷  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۰/۷/۲۶ ۱۶:۳۷
جدا افتاده از خانه
عضویت از: ۱۳۹۰/۵/۲۴
از:
پیام: 169
 پاسخ به استیون کینگ: فرمانروای کابوس...
خوب راستش منم اصلا تاقبل از این اینجا عضو شم نمیشناختمش!!!!
هیچ کدوم از کتاباشم نخوندم....اما مطمئن شدم واقعا نویسنده قابلیه...واقعا نمیدونم بااین همه کتابی که نوشته چراتاحالا نشناخته بودمش.
واااای درمورد مقاله..بگذریم از جاهایی که درزگرفتم(:دی)بسی دراز اما جالب بود.مردم تاخوندمش...
راستی اگه کسی کتاباشون به صورت pdfداره پی ام بده ممنون

فرستنده شاخه
killer
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲۵ ۱۱:۵۲  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲۵ ۱۱:۵۲
جدا افتاده از خانه
عضویت از: ۱۳۹۰/۱۱/۲۹
از: من دوری کن تاصدمه نبینی...!
پیام: 236
 پاسخ به استیون کینگ: فرمانروای کابوس...
دروووود**

مقاله ی جالبی بود راستش من تو همین سایت کینگ رو شناختم و تابه حال هیچ کدوم از کتاباشو نخوندم ولی خیلی دوست دارم کتابه درخشش رو بخونم ولی هنوز گیرش نیاوردم!! کسی این کتابو نداره؟!

باتشکر**

فرستنده شاخه
20171123yuanyuan
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۵ ۱۰:۴۴  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۵ ۱۰:۴۴
جدا افتاده از خانه
عضویت از: ۱۳۹۶/۹/۲
از: 20171123yuanyuan
پیام: 795
 xukaimin
nike free
bulgari jewelry
kenzo clothing
timberland boots
converse outlet store
clarisonic mia
lacoste jeans
sac michael kors
air max
burberry sunglasses
swarovski jewelry
oakley sunglasses
kobe bryant shoes
ralph lauren
nike store
babyliss pro nano titanium
michael kors
adidas outlet store
nike factory
harry winston jewelry
fitflops
ralph lauren outlet
kate spade uk
new balance soldes
herve leger dresses
hermes
cartier bracelet
air max 90
nike free run
givenchy handbags
bathing ape
nike roshe
fitflops outlet
basketball jersey
ferragamo shoes
oakley sunglasses
burberry sale
longchamp handbags
hermes bags
kyrie irving jersey
nike air max 90
ray ban sunglasses
nike free run
lebron 11
hollister outlet
polo lacoste pas cher
supra shoes
chopard jewelry
replica watches
michael kors uk
replica watches
nike blazer
adidas originals
saint laurent handbags
air max plus
arcteryx jackets
balenciaga sneakers
burberry
jordan 1
kobe 11
christian louboutin shoes
jordan 4
ray ban sunglasses
dsquared2 jeans
kyrie 4
nike roshe run
ferragamo
montres
pandora charms
karen millen
tory burch
marc jacobs handbags
curry 4
prom dresses
air force one
coach factory outlet
pandora charms
adidas shoes
louboutin outlet
nike canada
nike shoes
dansko shoes
jordan
nike air max 97
jordan 10
basket store
kids jordans
prada
air max 95
christian louboutin
ray ban pas cher
adidas outlet store
curry 2
lululemon outlet
insanity
jordan 9
dior bags
isabel marant shoes
adidas outlet store
ai max
montre homme
ferragamo sunglasses
coach outlet online
abercrombie
polo ralph lauren
adidas zx flux
bvlgari sunglasses
oakley sunglasses
dansko outlet
balmain jeans
reebok outlet
cheap oakley sunglasses
hollister
longchamp outlet
gucci belt
jordan 5
ghd flat iron
valentino
sac michael kors
michael jordan
armani handbags
nike shoes
true religion jeans
james harden jersey
nike roshe run
converse uk
gucci handbags
hermes birkin
tods shoes
mac cosmetics
chrome hearts jewelry
giuseppe zanotti outlet
nike kyrie 2
jordan 3
coach purse
puma shoes
karen millen
nike roshe
gentle monster sunglasses
air max 90
louboutin pas cher
cheap wedding dresses
jimmy choo sunglasses
yeezy shoes
10 deep clothing
gucci outlet
longchamp outlet
huf clothing
salvatore ferragamo
cheap wedding dresses
christian louboutin
longchamp handbags
occhiali oakley
new balance
england world cup jersey
fossil handbags
air max
sac vanessa bruno
michael kors handbags
france world cup jersey
lunette ray ban
burberry
abercrombie
ferragamo
tommy hilfiger
converse all stars
red bottom shoes
ghd
polo ralph lauren
michael kors handbags
carrera sunglasses
aaron rodgers jersey
ralph lauren
mac makeup
ferragamo belt
nike outlet
polo ralph lauren
bally shoes
spain world cup jersey
ai max
belgium world cup jerseys
michael kors uk
michael jordan
hermes jewelry
vans scarpe
cheap jordans
flip flops
nike pas cher
parajumpers
carson wentz jersey
adidas outlet store
nike mercurial
oakley sunglasses
fendi handbags
jordan
nike air max 2017
adidas running shoes
christian louboutin
kevin durant jersey
dolce & gabbana
cartier sunglasses
vans outlet
jordan 2
beats headphones
jimmy choo shoes
asics gel
chloe handbags
guess handbags
roshe run
polo ralph lauren
converse shoes
nike outlet
wedding dress
oakley glasses
supra shoes
true religion
hogan
burberry clothing
guess
manolo blahnik shoes
jordan
jordan shoes
jordan 6
michael kors canada
abercrombie and fitch
nike air max 90
toms shoes
chanel handbags
nike mercurial superfly
jordan 12
alexander mcqueen handbags
kevin durant shoes
bottega veneta sunglasses
insanity workout
adidas trainers uk
nike air max
cheap jerseys
timberland boots
oakley pas cher
insanity workout
kristaps porzingis jersey
kevin durant shoes
nike foamposite
prada handbags
michael kors outlet
jordan 11
bcbg dresses
adidas superstar
nfl jerseys
fendi sunglasses
christian louboutin
chrome hearts jewelry
bose headphones
true religion outlet
diesel jeans
adidas superstar
michael kors outlet
nike air max
kd 9
jordans
tommy hilfiger pas cher
kobe 12
nike vapor max
nike free
burberry outlet
bcbg max azria
nike air
jordan 31
softball bats
cheap oakley sunglasses
beats pill
barbour
mizuno running shoes
calvin klein outlet
cheap jordan shoes
orologi rolex
portugal world cup jersey
pandora jewelry
air max 2018
lebron shoes
nike outlet online
pandora uk
converse
mac makeup
basket nike
kobe 10
iphone cases
nike air force 1
nike shoes
nike uk
nike air max
soccer jerseys
tiffany jewelry
reebok shoes
oakley uk
prada outlet
mac cosmetics online
kates pade outlet online
adidas flip-flops
basketball shoes
adidas outlet
adidas soccer cleats
jordan 32
michael kors outlet
jordan 4
converse
polo ralph lauren
vans pas cher
marc jacobs handbags
guess factory
jordan 8
tn pas cher
mont blanc pens
nike roshe
bottega veneta
dolce & gabbana sunglasses
tory burch
chloe sunglasses
hermes bags
true religion outlet
nike air max 95
asics gel
michael kors outlet online
stuart weitzman shoes
michael kors outlet
ray ban occhiali
abercrombie
mizuno
nike clothing
toms outlet
ferragamo shoes
christian louboutin pas cher
longchamp pas cher
chanel outlet
antonio brown jersey
burberry handbags
nike air max
air jordan
jordan
ghd hair straighteners
montre pas cher
goyard handbags
nike blazer
ed hardy
skechers sneakers
nike free
ray ban sunglasses
michael jordan
keen sandals
gucci outlet
pandora bijoux
nfl jerseys
versace handbags
vibram fivefingers
air jordan
replica watches
chloe handbags
softball bats
timberland pas cher
beats headphones
nike mercurial
mizuno
salomon shoes
air more uptempo
new balance shoes
ray ban sunglasses
lacoste shoes
barbour jackets
designer sunglasses
brazil world cup jersey
kate spade
chanel outlet
pandora bracciali
guess canada
jordan 13
curry 3
ray ban
swarovski crystal
new balance femme
air max 90
new balance shoes
michael kors
nike outlet
adidas crazy
jimmy choo
jordan clothing
armani sunglasses
ray ban sunglasses
jordan xx9
stuart weitzman
nike air max
lebron shoes
furla handbags
nike air max
lunette oakley
beats by dre
sac longchamp
nike outlet store
chaussure nike
jordan 14
coach outlet
giannis antetokounmpo jersey
gucci shoes
mont blanc pens
chi flat iron
givenchy jewelry
g-star jeans
freshjive clothing
marc jacobs handbags
nike blazer
bijoux swarovski
cheap jerseys
dyson hair dryer
adidas clothing
jordan 6
champion clothing
true religion jeans
clarks shoes
instyler
scarpe hogan
curry 5
nike roshe run
swarovski gioielli
jordan 7
reebok shoes
fitflops
jordan 3
fendi
jbl headphones
tommy hilfiger
ray ban
rolex watches
nike air max 2017
furla handbags
golden goose sneakers
hogan shoes
iphone x case
nike air max
argentina world cup jersey
oakley vault
adidas slides
michael kors
longchamp
converse chuck taylor
true religion
air force 1
adidas soccer
ralph lauren outlet
kd 10
dak prescott jersey
dolce & gabbana
dior sunglasses
links of london uk
bape clothing
miu miu shoes
new balance trainer
celine handbags
bottega veneta
nike air zoom pegasus
germany world cup jersey
asics running shoes
vans outlet
rolex watches
dsquared2 outlet
jordan pas cher
omega watches
burberry outlet
boy london clothing
armani jeans
calvin klein jeans
mulberry
kobe 9 elite
prada sunglasses
lululemon outlet
asics trainers
nike huarache
tory burch outlet
dolce & gabbana
pandora jewelry
nike free run
alife clothing
2018.8.27xukaimin

فرستنده شاخه
20171123yuanyuan
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۷/۱۲ ۱۳:۵۱  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۷/۱۲ ۱۳:۵۱
جدا افتاده از خانه
عضویت از: ۱۳۹۶/۹/۲
از: 20171123yuanyuan
پیام: 795
 پاسخ به استیون کینگ: فرمانروای کابوس...
kate spade outlet store
michael kors outlet online
pandora jewelry
coach outlet
moncler outlet
cheap jordans free shipping
ugg boots
coach factory outlet
ralph lauren outlet
nike react shoes
hermes bags
timberland boots outlet
fake rolex
kate spade outlet store
milwaukee brewers jerseys
pandora charms
columbia shoes
kobe bryant shoes
ralph lauren sale clearance
birkenstock
fitflops
mlb jerseys
kobe shoes
coach outlet store
fred perry polo
fitflops sale clearance
air max 2017
tampa bay devil rays jerseys
mont blanc
michael kors outlet
yeezy boost
pandora charms
kyrie 4 shoes
burberry outlet
red bottoms
coach outlet
cheap nfl jerseys
jordan shoes
canada goose outlet
coach outlet
nike outlet
coach factory outlet
coach outlet store
christian louboutin
ralph lauren outlet
valentino shoes
michael kors outlet
pandora jewelry outlet
cheap jordans
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
nike shoes
coach outlet
ugg outlet
florida marlins jerseys
ugg outlet
longchamp handbags
kate spade outlet
longchamp outlet
ecco shoes
adidas nmd shoes
kate spade outlet
pandora jewelry
chicago white sox jerseys
ugg australia
ugg outlet
kate spade outlet
ugg outlet
adidas nmd
ugg boots
ugg outlet
fitflops
pandora outlet
ysl handbags
michael kors outlet
timberland outlet
vans shoes
coach outlet
cheap ray bans
polo outlet store
nike shoes for men
ugg outlet
nike shoes
north face jackets
ray ban sunglasses
adidas outlet
cheap jordans
kate spade handbags
ugg boots
ugg boots
ugg boots
coach outlet
adidas outlet
nike shoes
tiffany outlet
nike outlet online
swarovski crystal
gucci handbags
pandora charms
ecco outlet
kate spade
asics outlet
christian louboutin outlet
timberland boots
moncler jackets
adidas superstar
uggs
jordans
pandora charms sale
uggs outlet
coach factory outlet
moncler outlet
jordans
oakley sunglasses
michael kors outlet
lacoste polo shirts
nike outlet online
ralph lauren uk
moncler outlet
fitflops
air jordan shoes
salvatore ferragamo shoes
adidas shoes
mulberry bags
adidas shoes
canada goose outlet
moncler outlet
coach canada outlet
coach factory outlet
cartier outlet
uggs
coach outlet store
moncler outlet
canadian goose
uggs outlet
timberland boots
louis vuitton outlet online
uggs outlet
polo ralph lauren outlet
skechers shoes
michael kors handbags
ray ban sunglasses
hermes handbags
longchamp outlet
uggs outlet
supra shoes
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
coach factory outlet
kate spade outlet store
polo ralph lauren outlet
michael kors
oakland athletics jerseys
jordan shoes
pandora jewelry
nike outlet
nike dunks
coach outlet
air max 97
colorado rockies jerseys
pandora charms sale clearance
canada goose jackets
tory burch outlet
coach factorty outlet
fitflops
rolex watches
hermes birkin
nike zoom
coach outlet
ralph lauren outlet
pandora jewelry
coach outlet
pandora charms
nike shoes
air jordan shoes
nike outlet
canada goose sale
canada goose outlet
cheap nike air max
michael kors outlet
adidas originals
ralph lauren sale
nike air max
uggs outlet
pandora outlet
coach outlet online
yeezy boost 350
yeezy boost
louis vuitton outlet
kate spade
tiffany and co
hermes handbags
kate spade outlet
oakley sunglasses
pittsburgh pirates jerseys
air jordans
adidas yeezy boost
adidas nmd
pandora jewelry official site
ray ban sunglasses discount
kate spade outlet
ralph lauren
coach outlet
coach factory outlet online
nike free 4.0
canada goose outlet
jordan retro
cristiano ronaldo jerseys
pandora jewelry
pandora jewelry
ecco shoes for men
coach outlet
yeezy boost
birkenstock shoes
ralph lauren
pandora charms sale clearance
michael kors outlet
michael kors handbags
pandora jewelry
coach outlet
coach outlet
oakley sunglasses
oakley sunglasses
christian louboutin shoes
christian louboutin outlet
birkenstock sandals
salvatore ferragamo
supreme clothing
coach canada
pandora charms
canada goose outlet
uggs
coach outlet
jordan shoes
cheap jordan shoes
uggs outlet
asics shoes
supreme clothing
philipp plein shirt
ray ban sunglasses
canada goose jackets
dansko shoes
coach canada outlet
kate spade outlet
michael kors outlet online
cheap oakley sunglasses
ralph lauren sale clearance
uggs outlet
pandora jewelry
christian louboutin outlet
supreme new york
baltimore orioles jerseys
michael kors outlet
pandora jewelry outlet
toms shoes
texas rangers jersey
uggs outlet
minnesota twins jerseys
canada goose
tiffany and co
canada goose outlet
pandora outlet
coach factory outlet
coach handbags
adidas yeezy boost
pandora jewelry
ugg outlet store
canada goose outlet
coach outlet
ugg outlet
swarovski outlet
converse outlet store
coach outlet
christian louboutin
adidas shoes
tory burch outlet
canada goose jackets
jordan shoes
oakley sunglasses outlet
air more uptempo
coach outlet store
ralph lauren outlet
converse all star
prada outlet
nike air more money
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
coach canada
birkenstock sandals
coach outlet online
air max 90
coach factory outlet
louboutin shoes
prada handbags
underarmour shoes
nike air max zero
arizona diamondbacks jerseys
timberland boots
coach outlet
nike air max 95
nike huarache
moncler outlet
new balance outlet
adidas superstar
louis vuitton
nfl jerseys wholesale
ugg boots
uggs outlet
uggs outlet
kevin durant shoes
toms outlet
converse shoes
adidas shoes
louis vuitton outlet store
adidas
uggs
timberland boots
coach factory outlet
canada goose jackets
air max 97
coach outlet
canada goose jackets
louis vuitton outlet online
canada goose jackets
oakley sunglasses
cheap jordans
kate spade handbags
birkenstock sandals
cheap mlb jerseys
coach outlet
canada goose
jordan retro 11
moncler outlet
timberland boots
ugg outlet
cheap jordan shoes
san diego padres jerseys
moncler
fitflops sale
nike air presto
oakley sunglasses
canada goose outlet
pandora store
kate spade
coach outlet
kate spade bags
adidas yeezy
nike air max shoes
pandora charms sale clearance
uggs outlet store
kate spade
michael kors outlet
uggs canada
kate spade bags
ralph lauren outlet
coach factory outlet
ugg outlet
adidas yeezy
los angeles dodgers jerseys
ralph lauren sale clearance
cheap nfl jerseys
pandora charms
kate spade handbag
replica watches
air max 2018
canada goose outlet
canada goose sale
hermes handbags
reebok shoes
coach factory outlet
pg 2
coach outlet store
coach outlet store online
north face outlet
nike cortez
louboutin shoes
ugg boots
houston astros jerseys
yeezy 350 boost
fred perry
nike basketball shoes
michael kors outlet clearance
mulberry handbags
ugg outlet
nike shox
louis vuitton
coach outlet
louis vuitton outlet
coach outlet
air max 2019
nike air max outlet
polo outlet
michael kors outlet clearance
ralph lauren outlet
michael kors outlet clearance
louis vuitton handbags
adidas stan smith
dr martens
michael kors outlet
nike store
dr martens outlet
mulberry uk
coach outlet
ugg outlet
red bottom shoes
rolex watches
ecco shoes
coach factory outlet
uggs outlet store
kansas city royals jerseys
coach factory outlet online
moncler jackets
michael kors outlet
nike free run
moncler outlet
nike outlet store
nike huarache
supra shoes
jimmy choo outlet
ugg boots
jordan shoes
salomon shoes
canada goose outlet
fitflops
lebron james shoes
kate spade bags
coach outlet store
michael kors
louboutin shoes
birkenstock outlet
seattle mariners jerseys
atlanta braves jerseys
longchamp handbags
kate spade outlet
coach factorty outlet
mulberry outlet
kate spade handbags
canada goose outlet
pandora
nike tessen
new york mets jerseys
philipp plein outlet
polo outlet
moncler outlet
pandora outlet
nike outlet
kate spade handbag
ralph lauren uk
nike air max
michael kors outlet canada
adidas yeezy boost
adidas nmd
pandora charms
michael kors outlet
cincinnati reds jerseys
cheap jordans for sale
los angeles angels jerseys
discount oakley sunglasses
adidas yeezy
coach factory outlet
moncler outlet
nike shoes
tory burch outlet
timberland outlet
uggs canada
fendi handbags
adidas campus
pandora jewelry
pandora jewelry official site
canada goose outlet
moncler jackets
salvatore ferragamo shoes
fitflops
nike air max 87
coach
air jordans
birkenstock shoes
fitflops sale clearance
red bottoms shoes
christian louboutin
tory burch outlet online
cheap jordans
uggs outlet
michael kors outlet online
christian louboutin outlet
moncler outlet online
ugg outlet
coach outlet
toronto blue jays jerseys
ysl outlet
ugg outlet
pandora charms
new balance shoes
jimmy choo
nike cortez
air max 2018
kate spade handbags
nike zoom
ultra boost
birkenstocks
coach factory outlet
jimmy choo outlet
supreme clothing
canada goose outlet
coach outlet store online clearances
canada goose outlet
adidas outlet
adidas shoes
nike air max
burberry outlet canada
nike outlet
adidas shoes
michael kors handbags
canada goose outlet
coach outlet online
birkenstock sandals
cleveland indians jerseys
polo ralph lauren outlet online
canadian goose
mont blanc pens
coach factory outlet
vans store
jordan shoes
columbia sportswear
canada goose jackets
kate spade outlet
michael kors outlet
canada goose sale
nmd adidas
birkenstock outlet
dr martens boots
toms outlet
uggs outlet
adidas outlet
coach factorty outlet
fitflops sale clearance
gucci outlet
nike air max 1
ecco shoes
181004yueqin
     
     
آخرین مقالات
عمومی | son of umber @ ۱۹:۵۵ دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲
این خبر بسیار جالبی برای تمامی اسکیت‌بورد بازان می‌باشد٬ چون هم‌اکنون اسکیت بورد الکتریکی به واقعیت تبدیل شده است. Z-board نیاز به استفاده از پا را برای هل دادن اسکیت را از بین می‌برد. ما این را قبول داریم که لذت استفاده از اسکیت بورد در استفاده از
ژانر وحشت | الهه ماهشب @ ۲۳:۴۹ پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۲
حقیقت : نیکولاس فلامل28سپتامبر1330در پاریسبه دنیا امد.با گذشت نزدیک به هفتصد سال هنوز هم از او به عنوان بزرگترین کیمیاگر تاریخ یاد می شود . انچنان که در تاریخ ثبت شده است نیکولاس در سال 1418از دنیا رفت.اما....
قبر او خالی است..............................
عمومی | killer @ ۱۴:۵۳ دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱
حضور در مراسم تشییع جنازه خود:

آنجل پانتوجا، جوان ۲۴ ساله آمریکایی، وصیت کرده بود که پس از مرگش در مراسم تشییع جنازه خود حضور داشته باشد. مادر آنجل از مسئولین غسال خانه خواسته بود تا آخرین آرزوی پسرش را بر آورده کنند. به این ترتیب آنها برای اجرای وصیت عجیب این جوان...
عمومی | killer @ ۱۴:۵۰ دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱
کریسمس یکی از روزهای مقدس سال است که به سالروز میلاد حضرت عیسی بن مریم(ع) اشاره دارد، اما به طور کلی جشن کریسمس تولد مسیح(ع) تحت تأثیر سنتها و رسوم سکولار جشنهای زمستانی چون ساتورنالیا قرار گرفته است.
عمومی | killer @ ۱۴:۴۰ دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱
۱- اگر هنگام انجام کاری عطسه بیاید با گفتن اینکه خدا مصلحت ندانسته از انجام کار پرهیز میکنند و از نیمه راه رفته بر می‌گردند. اگر عطسه دو بار بیاید، حمـل برشتــاب می‌کنند و بر سرعت انجـــام کـار می‌‌افزایند....
ژانر وحشت | کینگزلی شکلبوت @ ۱۲:۲۳ پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۱
اسطوره چیست؟
چند نوع دارد؟
این مقاله با زبانی روان به توضیح اسطوره ها می پردازد.
در ضمن این ماقله پیش درامدی بر مقالات متعدد بعدی درباره خدایان یونان است.
این مقاله به صورت دو شماره ارسال می گردد که امیدواریم بتوانیم این فرهنگ را به شما دوستداران فانتزی بشناسانیم.
فیلم | killer @ ۱۵:۲۹ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۱
گونه‌ی سینمای تخیلی همواره یک گونه‌ی مورد مناقشه بوده است؛گروهی‌ آن را زیر شاخه‌ی گونه‌ی وحشت و گروهی به عنوان گونه‌یی مستقل دانسته‌اند، برخی هم آن را تحت عنوان فانتزی طبقه‌بندی کرده‌اند اما وجود این مناقشات‌ باعث نشده که چیزی از محبوبیت این‌گونه‌ی سینمایی کم شود.
نویسندگان وحشت | killer @ ۱۵:۲۶ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۱
گفتگو با عبد اللّه کوثری،مترجم
عمومی | killer @ ۱۳:۳۱ جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۱
رفتارهای امروز هر قوم بازتابی از باورهای دیرینه و ریشه‌دار است که با رمزها و نمادهای فرهنگی شناسایی و تعریف می‌شود.و افسانه‌ها پرده‌هایی‌ نمادین از رمزهای فرهنگی‌اند که امروز در عصر چندفرهنگی جهان بی‌نیاز از بازخوانی و رمزگشایی آن‌ها نیستیم.با درک چنین نیازی است که به گشایش‌ بخش افسانه‌ها در گلستانه‌ پرداخته‌ایم.
عمومی | killer @ ۱۳:۲۳ جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۱
زمانی ماهیگیری در ویتنام جنوبی می‌زیست که نامش‌ ترونگ چی( )و صدایش بسیار زیبا و دلنشین بود اما چهره‌ای بسیار زشت داشت.
وزیری هم در دربار پادشاهی زندگی می‌کرد که دختری به‌ نام مای نونگ( )داشت.مای نونگ آواز ترونگ چی را از دور شنید و به بیماری عشق گرفتار آمد. پزشکان را فراخواندند تا او را شفا بدهند
Copyright © 2010-2012 HorrorFans.ir All Rights Reserved